המקום והחדרים

במקום למטפלים שלוש קליניקות מרווחות ונעימות להשכרה למטפלים. כולן מתאימות למגוון טיפולים במבנה אחד-על-אחד, לטיפולים זוגיים ולטיפולים משפחתיים. מעבר לכך, כל קליניקה מעוצבת באופן ייחודי, שמאפשר לקיים בה סוגי טיפול נוספים.

החדר של סבינה

החדר מתאים גם לטיפולי פסיכואנליזה
חדר בגודל בינוני של כ-13 מ”ר

נקרא על שם סבינה שפילריין. בצעירותה, סבינה סבלה מהפרעות נפשיות. היא טופלה בבית חולים פסיכיאטרי והייתה לאחת המטופלות הראשונות של קרל גוסטב יונג. בהמשך, השניים אף ניהלו רומן. לאחר שנרפאה, סבינה סיימה לימודי רפואה. היא הייתה לאחת הנשים הראשונות שעסקו במחקר הפסיכואנליטי והפסיכיאטרי. חלק ממאמריה אף הקדימו את רעיונותיהם של פרויד ושל יונג, ובמובנים רבים רעיונותיה אף נוכסו לעבודותיהם.

לאחר מותה ומות בנותיה במלחמת העולם השנייה, סבינה די נשכחה וחזרה לתודעה רק עשרות שנים אחר כך. סבינה תרמה רבות למחקר הפסיכיאטרי והפסיכואנליטי והייתה פורצת דרך בתחום מחקריה.

החדר של ברטה

החדר מתאים גם לטיפולים קבוצתיים
חדר גדול (כ-18 מ”ר)

נקרא על שם ברטה פפנהיים. ברטה טופלה בצעירותה אצל יוזף ברויר, ובכך היוותה השראה רבה הן עבורו והן עבור פרויד, שהיה תלמידו. גם במובנים נוספים ואולי חשובים יותר, ברטה השפיעה רבות על העולם. היא הייתה מחלוצות תחום העבודה הסוציאלית ופמיניסטית פעילה שנלחמה למען זכויות נשים. ברטה גם שילבה בין שני העולמות הללו: היא פעלה למען יתומות, למען נערות במצוקה ולמען מיגור הסחר בנשים. היא אף הקימה את ליגת הנשים היהודיות ופעלה רבות למענן, בייחוד למען אלה שיצאו ממעגל הזנות והסחר בנשים, באירופה הטרום-נאצית.

ברטה תרמה רבות לקידום נשים ולרווחתן, והשתמשה במשאבים הכלכליים-המשפחתיים שהיו לה למען אחרות.

החדר של ג'סיקה

החדר מתאים גם לטיפול בילדים
חדר גדול (כ-16 מ”ר)

נקרא על שם ג’סיקה בנג’מין. ג’סיקה היא פסיכואנליטיקאית ופמיניסטית שהגתה רבות בתחום הפסיכואנליזה ההתייחסותית, בפמיניזם ובקשרים ביניהם. היא מהראשונות ומהמובילות שקישרו בין הראייה הפמיניסטית-מגדרית לבין הפסיכואנליזה והיא תרמה רבות לתחום הפסיכואנליזה ההתייחסותית והתאוריות האינטרסובייקטיביות.

ג’סיקה החזירה את האם להיות סובייקט, ולא רק אובייקט, כפי שטענו תאוריות קלאסיות, והיא שמה דגש רב על חשיבות הקשר של הילדים עם אמם בכל הקשור להתפתחותם.

מתחמי המתנה

במקום למטפלים שני מתחמי המתנה נפרדים. ניתן להיכנס לכל אחד ממתחמי ההמתנה משתי הכניסות הנפרדות של המקום. מתחמי ההמתנה מאובזרים, ממוזגים ונעימים וכל אחד מהם מוביל לשלוש הקליניקות, וגם למטבחון ולשירותים. כל זאת על מנת לאפשר למטופלים הממתינים פרטיות מירבית והמתנה נינוחה במתחמים נעימים וביתיים.